Piirustusillat keskiviikkoisin alkavat 15.9.2010

Syksyn 2010 avoimet piirustusillat alkavat ke 15.9. klo 18. Keskiviikkoiltaisin klo 18-20 voit siis tulla tutkimaan ja hahmottelemaan piirtäen ihmiskehoa eri asennoissa. Läsnä on alastonmalli. Hiilellä, kynällä, liiduilla tai vesivärein - tarvikkeita löytyy taideseuran omasta tilasta, Hatarasta. Osoite on Aino Actén tie 8, Pohjois-Haaga. Tarkempia tietoja ja ohjeita osallistumisesta saat ottamalla yhteyttä seuran puheenjohtajaan tai sihteeriin (kts. yhteystiedot). Osallistumiseen ei edellytetä taideseuran varsinaista jäsenyyttä. Kannatusjäsenyys riittää, mitä ennen voi kuitenkin käydä piirustusillassa tutustumassa.

Illat sopivat sekä aloittelijoille että ammattilaisille taiteenteon perustaidon harjaannuttamiseen ja ylläpitämiseen. Työskentely on omatoimista, mutta tarvittaessa voi keskustella muiden piirtäjien kanssa. Taideseura saattaa haluttaessa sopia joskus myös opettajan paikalle.

Tervetuloa!

Kommentit