Liity Haagan taideseuran jäseneksi - ehdit vielä syksyn näyttelyihin!

Liittymällä Haagan taideseuran jäseneksi nyt kesällä tai heti elokuun alkupuolella, ehdit vielä mukaan syksyn päänäyttelyyn Kaapelitehtaan Puristamossa syys-lokakuun vaihteessa. Tähän näyttelyyn työt jurytetään elokuun lopussa. Ja paljon muuta tapahtuu tulevanakin syksynä. Mm. elävän mallin piirtäminen alkaa jälleen syyskuun alussa, nyt maanantai-iltaisin. Taideseuralla on oma toimintatila, jota on mahdollista myös hakea oman intiimin näyttelyn järjestämiseen ja jopa tilapäiseksi työtilaksi.

Taideseuran jäseneksi hakemiseen ohjeet löytyvät vierestä oikealta linkistä Liity jäseneksi. Huomaa, että jäsenmaksu syksyn osalta on vain puolet vuosijäsenmaksusta. Hakemuksen voi lähettää työnäytteineen sähköpostitse seuran puheenjohtajalle. Annamme mielellämme lisätietoja (kts. yhteystiedot).

Kannatusjäsenet toivotammme myös tervetulleiksi. Kannatusjäsenkin voi osallistua lähes kaikkiin seuran aktiviteetteihin. (Kts. Liity kannatusjäseneksi)

Innostu mukaan!

Kommentit